Wigilijna Tytka19 grudnia 2017 w Poznaniu po raz kolejny odbędzie się wyjątkowy Koncert Kolędowy Wigilijna Tytka z udziałem wielkich gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wydarzenie staje się tradycją dzięki zaangażowaniu Caritas poznańskiej, poznańskiego oddziału Telewizji Polskiej, Miasta Poznań, Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz Agencji Prestige MJM, które wspólnie przygotowują koncert łączący piękno bożonarodzeniowych utworów z dobrem, jakim jest charytatywna pomoc ubogim. Wydarzenie poprowadzi – jak w ubiegłym roku – Anna Popek, do której dołączy Przemysław Babiarz. Wydarzenie emitowane będzie w Święta na antenie TVP2. 

Koncert stanowić będzie finał przeprowadzanej w całym kraju akcji Caritas Polska Tytka Charytatywna. W krótkich reportażach zobaczymy, gdzie i do kogo pomoc dotarła w tym roku. Po raz pierwszy akcję wesprą także zagraniczni artyści. W programie koncertu znajdą się najbardziej lubiane polskie kolędy w przepięknych aranżacjach. Gwiazdy zaśpiewają je z towarzyszeniem chóru i orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu, a na koniec – wspólnie ze wszystkimi uczestnikami.

Koncert odbędzie się w sanktuarium Św. Józefa na Wzgórzu Św. Wojciecha w Poznaniu (kościół karmelitów) o godz. 19.00. Emisja koncertu zaplanowana jest na 25 i 26 grudnia o godz. 19.00 na antenie Programu Drugiego TVP. W trakcie transmisji planowane jest również wsparcie działań Caritas poprzez zbiórkę SMS-ową.

Na Koncert zapraszają Caritas Poznań, Miasto Poznań, Telewizja Polska Oddział w Poznaniu, Teatr Muzyczny w Poznaniu, Agencja Prestige MJM, ENEA S.A. oraz Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO.