Ted Nemeth30 listopada w Blue Note Jazz Club wystąpi zespół Ted Nemeth, który promuje swój najnowszy album, CTRL-C. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:30.

Drugi album łodzian z Ted Nemeth miał swoją premierę 6 października. Po raz kolejny za brzmienie krążka odpowiada Paweł Cieślak z Hasselhoff Studio, którego spokojnie można uznać za piątego członka zespołu, co udowodnił na poprzednim krążku, wyciskając z Tedów wszystko, co najlepsze. Na płycie znajduje się 11 premierowych utworów. Część z nich można było usłyszeć podczas wiosennej trasy zespołu, która wyprzedała się w kilku miastach.

Ted Nemeth powstał latem 2010 roku w Łodzi, w garażu, który nie chce z nich wyjść, choć oni wyszli z niego już dawno. Ich muzyka to spotkanie energii z nostalgią, brudu łódzkich kamienic i czystego szaleństwa zamkniętego w formie, która może zarazem zachwycać, jak i wprowadzać niepokój. Nieprzypadkowo warstwa liryczna ma w tym swój udział, bowiem jako jeden z nielicznych zespołów na rodzimej scenie posiadają teksty po polsku, które mają głębszy sens. Lider zespołu, Patryk Pietrzak, trafia w sedno problemów swojego pokolenia. Swoboda oraz prostota przekazu sprawiają, że całość jest chwytliwa i wzbudza sympatię wśród słuchaczy. Czasem jednak pozostawia ich w stanie skrajnego dyskomfortu, z całą gamą pytań bez jednej, właściwej odpowiedzi. Ted Nemeth to nie zespół dla każdego, choć każdy powinien go posłuchać i zrozumieć.

Grali u boku takich zespołów jak: Organek, T.Love, Alternative, Pidżama Porno czy happysad. W zeszłym roku ich debiutancki album Ostatni Krzyk Mody zdobył łódzką Armatkę Kultury, za najlepsze, co mogło się zdarzyć w 2016 roku w tym mieście.

W tym roku pojawili się na scenach znaczących polskich festiwali: Jarocin Festiwal oraz Przystanek Woodstock.

Gośćmi poznańskiego koncertu będą Hoszpital i Felix The Baker.