Grubson10 grudnia (!) w klubie B17 wystąpi GrubSon. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

GrubSon, czyli Tomasz Iwanca sam zaczął tworzyć już na przełomie lat 1997-1998 – w grupach Po 3-na różnica i Wolność słowa. W latach 2003-2004 wydał pierwszy solowy nielegal N.O.C. (Nowiny Osiedle Chrabowa). Płyta prezentuje eklektyczne oblicze GrubSona – można było usłyszeć na niej rap, ruffneck czy dancehall – produkcją muzyki także zajął się on sam. Dzięki tej płycie muzyk zaczął coraz więcej koncertować. Wkrótce poznał ekipę Bezkres, której stał się członkiem i razem stworzyli Wspólny Mianownik Soundsystem, z którym to coraz bardziej zagłębiał się w rytmy reggae i dancehall.

We wrześniu 2009r. światło dzienne ujrzał debiutancki album O.R.S.. Dzięki singlom Nowa fala oraz Na szczycie muzyk błyskawicznie wspinał się po szczeblach kariery. Prawdziwa jej eskalacja przypada na rok 2011, kiedy to w styczniu ukazał się dwupłytowy album Coś więcej niż muzyka. Wydawnictwo już pół roku później pokryło się platyną. Po dwóch świetnie przyjętych albumach, rybnicki wokalista nie osiadł na laurach i przygotował nową płytę, która jest efektem ścisłej współpracy ze swoim DJ-em – BRK, który równie dobrze czuje się jako producent oraz raper. Owocem tej kolaboracji stał się wydany w maju 2012 r. album Gruby Brzuch. Niedługo po wydaniu albumu skład koncertowy tworzony przez: GrubSona, DJ-a BRK oraz Jotoskleję uzupełnił Jarecki. W maju 2013 wykonawca zaczął koncertować z zespołem na żywo. Nowa formuła koncertowa przyjęła się świetnie. Na ten moment kolektyw koncertowy tworzą: GrubSon, DJ BRK /wokal, gramofony/, Jarecki /wokal/ oraz zespół SANEPID w składzie: Robert Cichy /gitara elektryczna, gitara akustyczna/, Grzegorz Posłuszny /gitara basowa/, Łukasz Bzowski /instrumenty klawiszowe/, Michał Maliński /perkusja/.

4 marca 2015 roku to dzień premiery kolejnego solowego albumu GrubSona, który nosi tytuł Holizm. Kolejny międzygatunkowy twór spod jego ręki zebrał bardzo dobre recenzje. Wydawnictwo promowały single: Złota Kula wraz Krzysztofem Zalewskim, Jedna z Planet z gościnnym udziałem Marceliny, Dżungla oraz Nie Jestem.

Ostatni – piąty album długogrający artysty ukazał się 29 września. Nowe wydawnictwo promują single: Restart, tytułowy Gatunek L i Kiedy nadejdą.