Logotyp FootlooseTeatr Muzyczny w Poznaniu ogłasza casting do musicalu Footloose, którego premiera odbędzie się na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu 21 kwietnia 2018 roku. Poznańską wersję Footloose wyreżyseruje Jerzy Jan Połoński. Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Jakub Kraszewski, za choreografię odpowiada Ewelina Adamska-Porczyk, scenografię i kostiumy projektuje Mariusz Napierała.

Poszukiwani są soliści do następujących ról:

REN MCCORMACK – typowy nastolatek z Chicago – otoczony przyjaciółmi i żyjący swobodnym rytmem życia wielkiego miasta, który z powodu rozwodu rodziców musiał z matką powrócić do jej rodzinnych stron – Bomont. Bomont jest miasteczkiem piętnującym wyrażanie emocji poprzez taniec. Początkowo anarchistyczny, później społeczny, a na końcu wyważony i rzeczowy Ren przechodzi drogę do wewnętrznej dojrzałości i miłości. Tańczący.

skala: d – c2

Utwory do przygotowania:

 – piosenka I can’t stand still – całość

 – piosenka I’m free / Heaven help me – od taktu 14 do t. 47

 – piosenka Almost paradise (duet z Ariel) – całość

CHUCK CRANSTON – chłopak Ariel. Łobuz, piękniś, pozer, a zarazem prostak. Typ macho – kowboja, któremu żadna dziewczyna nie ma prawa się oprzeć. Różni go od Rena wiele – a najbardziej brak wrażliwości i empatii. Kłopoty rozwiązuje siłą. Tańczący.

skala: e – h1

Utwory do przygotowania:

 – piosenka The girl gets around – od taktu 38 do taktu 84 oraz od t. 105 do końca

ARIEL MOORE – dziewczyna Chucka. Jest zbuntowaną nastolatką, która za pomocą wyzywającego stylu życia próbuje walczyć ze swoim ojcem – pastorem. Zewnętrznie wyzwolona, w głębi bardzo rozdarta i krucha. Rozpamiętuje śmierć brata i przezywa trudny okres w relacji z ojcem. Tańcząca.

skala: g – e2

Utwory do przygotowania:

 – piosenka The girl gets around – od taktu 89 do końca

 – piosenka Almost paradise (duet z Renem) – całość

Casting odbędzie się 4 grudnia 2017 r. od godz. 10.00 w siedzibie Teatru Muzycznego w Poznaniu, ul. Niezłomnych 1e.

Zgłoszenia prosimy wysyłać drogą e-mailową na adres: casting@teatr-muzyczny.poznan.pl najpóźniej do dnia 30 listopada br. Do zgłoszenia prosimy dołączyć CV artystyczne ze zdjęciem (prosimy wysyłać pliki PDF lub DOC wraz z zawartym w CV zdjęciem; prosimy nie wysyłać zdjęć jako osobnych plików jpg). Po wysłaniu zgłoszenia kandydat otrzyma informację zwrotną dotyczącą szczegółów castingu oraz materiały niezbędne do przygotowania roli. Na casting prosimy przywieźć wydrukowany i wypełniony kwestionariusz osobowy (do pobrania na stronie internetowej Teatru w zakładce KONTAKT/PRZESŁUCHANIA ) oraz strój do ćwiczeń – casting będzie obejmował również sprawność ruchową i taneczną. Teatr zapewnia pianistę-akompaniatora do rozśpiewania się oraz podczas przesłuchań. Teatr nie zwraca kosztów dojazdu na casting oraz noclegu.