GANGA PROCESSION - B2  druk24. edycja Dni Bretanii jest poświęcona podróżom. Bretania jest krainą nadmorską, która od zawsze prowadziła ożywioną wymianę ze światem. Bretończycy są żeglarzami, jak choćby Jacques Cartier z Saint Malo uważany za odkrywcę Kanady. Bretończycy są rozsiani po całym świecie, a zamiłowanie do podróży pozostaje ich drugą naturą.

Program tegorocznych Dni Bretanii obejmuje spotkanie z kustoszem Muzeum Kompanii Indyjskiej w Lorient, p. Brigitte Nicolas, wernisaż wystawy fotografii Marty Tobiasz-Jouhier oraz koncert projektu Ganga Procession.

Koncert z udziałem wybitnych muzyków bretońskich jak Ronan Pellen (cytara), Jacques Pellen (gitary) i Sylvain Barou (flety) oraz wirtuozów muzyki klasycznej północnych Indii jak Sukhdev Mishra, skrzypek z Waranasi, ważnego ośrodka kultu wyznawców hinduizmu i buddyzmu, słynącego z rytualnych kąpieli w świętej rzece Ganges, uznawany od 20 lat za ambasadora muzyki hindustańskiej na świecie, czy Prabhu Edouard grający na instrumentach perkusyjnych (tabla, udu) odbędzie się 24 listopada o godzinie 20:00 w klubie Blue Note.