KrokeW piątek, 17 listopada w klubie Blue Note wystąpi zespół Kroke, który będzie promował swój najnowszy album, Traveller. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00.

Kroke od 25 lat jest podróżnikiem, który nie tylko czerpie radość z wypraw, ale również wyciąga z nich naukę dla siebie i stara się nią dzielić z innymi.

– Zapraszamy do podróżowania po ćwierć wiecznym doświadczeniu muzycznych przestrzeni Kroke, słuchając naszej nowej płyty Traveller – zachęcają muzycy. – Podróż zawsze była częścią naszego życia, muzycznej przygody; towarzyszy nam od wielu lat i zapewne tak już pozostanie. Jest furtką pozwalającą nam wejść choćby na chwilę do fantazyjnych ogrodów nieznanych kultur i osobowości ludzkich. Otwarcie się na drugiego człowieka, jego tradycję i historię jest dla nas jedną z najważniejszych zasad, pozwalającą odkrywać nowe nieznane dotąd światy, oraz dokonywać głębokiej autorefleksji.

Zespołem zachwycił się Steven Spielberg, gdy kręcił w Krakowie Listę Schindlera, nawet zagrał z nimi na klarnecie, a także zaprosił na koncerty do Jerozolimy. Urzekli także Petera Gabriela – byli gośćmi Womad Festival, jednego z największych na świecie, organizowanego przez prywatną wytwórnię tego muzyka; wiele lat później, gdy współtwórca legendarnego zespołu Genesis był zaproszony na Life Festival Oświęcim, właśnie trio wskazał jako współuczestnika koncertu; w finale zagrali już wspólnie. Wielokrotnie występowali też z innym brytyjskim muzykiem, słynnym skrzypkiem Nigelem Kennedym – efektem tej współpracy jest płyta East Meets East. Już te sukcesy pokazują skalę artystycznych dokonań krakowskiego tria, które przez lata zażywało sławy nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech, Hiszpanii czy krajach Skandynawii.

Zespół tworzą: Jerzy Bawoł /akordeon/, Tomasz Kukurba /altówka/, Tomasz Lato /kontrabas/ i Sławek Berny /perkusja/.