T. LoveNie ma przesady w twierdzeniu, że na muzyce T.Love wychowało się już kilka pokoleń słuchaczy. Ten zespół to dziś prawdziwa instytucja. Sceniczna charyzma i intrygujące teksty Muńka Staszczyka w połączeniu z muzyczną wszechstronnością jego kolegów z zespołu, odważnym eksperymentowaniem ze stylami muzycznymi i śmiałym czerpaniem z tradycji rock and rolla sprawiają, że tego zespołu po prostu nie sposób pomylić z kimś innym.

Aż trudno uwierzyć, że zespół T.Love obchodzi 35 urodziny. Oczywiście, oprócz życzeń, tortów i toastów, nie mogło zabraknąć muzyki. Grupa odwiedzi tej jesieni największe miasta w Polsce – już 21 listopada wystąpią w Poznaniu. Jubileuszowy koncert promujący jednocześnie najnowszy album zatytułowany po prostu T.Love, odbędzie się w Sali Ziemi MTP.

– W przeciwieństwie do poprzedniego wydawnictwa Old is Gold, którego teksty skupiały się najczęściej na sprawach duchowych, nowy album niesie wiele nawiązań do współczesności. Dominuje artystyczna publicystyka, krążąca wokół Polski i świata, tu i teraz… – mówią muzycy.

Muniek śpiewa o podzielonym społeczeństwie, strachu w Europie zniewolonej terrorem, o uchodźcach, wszystkich naszych fobiach i zagrożeniach… Jest też kawałek Warszawa Gdańska, poświęcony pamięci, zmarłego na początku ubiegłego roku, Davida Bowie.

– Album – jak mówi Muniek – ostro buja muzą opartą na dobrych melodiach i gitarowych riffach. To swoisty soul-punk tzn. skrzyżowanie czarnej tradycji Motown, czy Stax, z białym rock’n’rollem.

Muzycy T.Love odgrażają się, że obecna trasa koncertowa jest trasą pożegnalną. Choć mocno wierzymy, że nie okaże się to prawdą, to jednak jesteśmy przekonani, że – również w tym kontekście – ich koncertu w Poznaniu po prostu nie można przegapić.

Oprócz zespołu T.Love na scenie pojawią się goście – Kortez i Bednarek. W roli supporta wystąpi formacja Kwartyrnik. Początek urodzinowego koncertu o godzinie 19:00.