Off Cinema banerW niedzielę zakończyła się tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Off Cinema. Jury w składzie: Jacek Petrycki, Emi Buchwald, Krzysztof Gierat, Dorota Paciarelli i Andreas Voigt po obejrzeniu 28 filmów konkursowych postanowiło przyznać:

ZŁOTY ZAMEK i nagrodę pieniężną w wysokości 15 000 zł, ufundowaną przez Prezydenta Miasta Poznania Pana Jacka Jaśkowiaka, za doskonałość uniwersalnej interpretacji wiary, nadziei oraz miłości dla filmu Komunia  w reżyserii Anny Zameckiej.

SREBRNY ZAMEK i nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł, ufundowaną przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka, za pulsującą opowieść o tym, co nas wszystkich łączy dla filmu 21 x Nowy Jork  w reżyserii Piotra Stasika.

BRĄZOWY ZAMEK i nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł, ufundowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, za prostotę, prawdę oraz szczerość dla filmu Not too bad  w reżyserii Lucasa Quintana.

Ponadto Jury postanowiło przyznać specjalne wyróżnienie za wizualną doskonałość Annie Gawlicie i Tomaszowi Wolskiemu za film Festiwal.

Nagrodę publiczności zdobył film Obcy na mojej kanapie w reżyserii Grzegorza Brzozowskiego.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.