KULT5 listopada w poznańskiej Hali nr 2 MTP wystąpi zespół KULT. Koncert jest częścią Koncertowej Jesieni, która w tym roku odbywa się we współpracy z FAQ RAK.

Kult to zespół, którego nikomu nie trzeba przestawiać. Powstała w 1982 roku w Warszawie grupa to ikona polskiej sceny muzycznej. Baranek, Lewe Lewe Loff, Do Ani, Gdy nie ma dzieci, Polska czy Dziewczyna bez zęba na przedzie to jedynie kilka utworów, które znane są większości Polaków. Muzyka Kultu ma swoje korzenie w punku i nowej fali, wykorzystuje też elementy rocka psychodelicznego, a nawet jazzu.

Od samego początku, grupa wyróżnia się charakterystycznym, rozpoznawalnym brzmieniem klawiszy i instrumentów dętych, a także głosem i często prowokacyjnymi tekstami wokalisty Kazika Staszewskiego. Kult wciąż intensywnie koncertuje, a ich występy przyciągają publiczność w całym kraju.

Na mapie jesiennej trasy zespołu, jak co roku, nie mogło zabraknąć Poznania. Kult podczas listopadowego koncertu będzie promować swój ostatni album – Wstyd. Krążek jest obrazem polskiej rzeczywistości, widzianej oczami Kazika Staszewskiego. Na płycie znalazły się utwory zawierające społeczne odniesienia, ale też barwne muzyczne powieści, takie jak singiel promujący płytę, Madryt.

– Ta płyta to dowód na to, że zespół musi pracować razem – mówi lider Kultu.

Jesienny koncert grupy KULT rozpocznie się o godzinie 19:00.