Konkurs wokalny muzyki dawnejMiędzynarodowy Konkurs Wokalny Muzyki Dawnej „Canticum Gaudium” to inicjatywa kulturalna Poznańskiego Chóru Chłopięcego, skierowana do wokalistów z całego świata, specjalizujących się w wykonawstwie dzieł kompozytorów z epoki renesansu i baroku.

Od 13 do 15 października Poznań będzie rozbrzmiewał dźwiękami kompozycji takich twórców jak: John Dowland, Claudio Monteverdi, Jan Sebastian Bach, czy Jerzy Fryderyk Haendel. Popisy wokalne uczestników konkursu, którzy przyjadą do Poznania z całego świata będą oceniane przez międzynarodowe jury, złożone z wybitnych znawców muzyki dawnej. Na ławie członków jury zasiądą: Martin Gester (Francja), Paul Esswood (Wielka Brytania), Andrzej Kosendiak (Polska), Virgil Hartinger (Austria) oraz Jacek Sykulski (Polska). Wszystkie przesłuchania konkursowe odbędą się w klimatycznych wnętrzach Auli im. S. Stuligrosza w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Szczególnie gorąco polecamy Koncert Galowy, który odbędzie się 15 października o godzinie 19:00 w Auli Nova Akademii Muzycznej. Podczas wieczoru wieńczącego wydarzenie  będzie można usłyszeć prezentacje najlepszych uczestników konkursu, jak również motety autorstwa kompozytorów pochodzących z rodziny Bachów: Johanna Bacha, Johanna Christopha Bacha, Johanna Michaela Bacha i samego Johanna Sebastiana Bacha, w wykonaniu Poznańskiego Chóru Chłopięcego oraz Chóru Dziewczęcego Poznańskiej Szkoły Chóralnej.

Wszystkie przesłuchania konkursowe, jak również Koncert Galowy są bezpłatne i otwarte dla publiczności.