Ania Dąbrowska29 października w Sali Ziemi wystąpi jedna z najbardziej utalentowanych polskich wokalistek ostatniej dekady, Ania Dąbrowska.

Ania Dąbrowska jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów i producentką. Do tej pory nagrała pięć albumów, z których każdy uzyskał status Platynowej Płyty. Jest laureatką dziewięciu Fryderyków, a także wielu innych nagród branżowych. Popularność i uznanie publiczności doskonale oddają cztery statuetki otrzymane podczas koncertów TOP w ramach festiwalu Top Trendy.

Ania zagrała kilka dużych tras koncertowych obejmujących swym zasięgiem największe miasta w Polsce. Bilety na Jej koncerty wyprzedają się na kilka tygodni przed rozpoczęciem każdej trasy. W podsumowaniu 10-ciolecia przygotowanym przez Związek Producentów Audio Video dotyczącym najchętniej kupowanych płyt minionej dekady, Ania uplasowała się na 3 miejscu.

Dla naiwnych marzycieli to przełomowy album Artystki, na który fani czekali wyjątkowo długo, bo aż cztery lata. Płyta zapowiadana była jako podsumowanie pewnego okresu w życiu i początek zupełnie czegoś nowego, współpraca z nową ekipą i absolutnie nowy materiał. Płyta wyróżniona została przez ZPAV statusem Platynowej Płyty, singiel W głowie również pokrył się Platyną, a nominowany do Fryderyka utwór Nieprawda zyskał Złoto.

W sieci pojawił się wyczekiwany teledysk Ani Dąbrowskiej do piosenki Porady na zdrady (Dreszcze) promującej nową komedię Ryszarda Zatorskiego – twórcy hitów Nigdy w życiu!, Tylko mnie kochaj, Dlaczego nie! i Dzień dobry, kocham Cię!. To już druga po utworze Nigdy nie mów nigdy filmowa przygoda artystki. Poprzednia piosenka promująca film Ryszarda Zatorskiego – Dzień dobry, kocham Cię w wykonaniu Libera i Basi Kurdej-Szatan stała się dużym hitem i na samym tylko Youtube odnotowała blisko 9 milionów wyświetleń.

– Ta piosenka przeleżała w szufladzie kilka lat i nawet był plan, aby trafiła na płytę Dla naiwnych marzycieli. Nie udało nam się jednak wtedy znaleźć dobrego sposobu na jej aranżację. Kluczem okazał się film i propozycja napisania do niego utworu. Od razu pomyślałam o tej piosence, bo zawsze wierzyłam, że ma w sobie duży potencjał – tak o swoim nowym utworze mówi Ania Dąbrowska.

Poznański koncert Ani Dąbrowskiej rozpocznie się o godzinie 19:00.