NienawiśćKuba Zimny – dziennikarz śledczy dostaje propozycję współpracy od największej polskiej korporacji biotechnologicznej, która przygotowuje właśnie dużą kampanię promocyjną. Mała kaszubska firma położona gdzieś na uboczu z dala od głównych szlaków komunikacyjnych wyrosła na międzynarodowego giganta i ma zamiar przewrócić do góry nogami świat biotechnologii. Pomóc w tym ma Kuba Zimny, który wspólnie z Brunem Giaccomo mają wypromować polską markę na arenie międzynarodowej. Głównym produktem jest tajemniczy lek na nieśmiertelność.

Na tle przygotowań do kampanii promocyjnej, rozgrywają się wypadki o zupełnie innym charakterze. W otoczeniu Marka Sawickiego – założyciela największej polskiej korporacji dochodzi do tajemniczych morderstw, za którymi stoi jedna osoba. Kim jest człowiek, który pragnie upokorzenia i śmierci prezesa firmy o międzynarodowej sławie? Tę zagadkę próbują rozwiązać dziennikarz zatrudniony do przeprowadzenia skutecznej akcji marketingowej, policja, sam Marek Sawicki oraz jego młoda i niezwykle tajemnicza asystentka, Magda Buchner.

Powieść Mariusza Zielke Nienawiść to świat wielkich interesów, pieniędzy, szybkich samochodów, międzynarodowych powiązań, a jednocześnie mrocznych tajemnic i smutnej przeszłości. To właśnie w wydarzeniach sprzed dwudziestu lat ukrywa się prawda o Marku Sawickim i małej spółce Anika, założonej przez przyjaciół ze studiów. Do prawdy sprzed lat docierają jednocześnie Kuba Zimny i oficerowie policji zajmujący się sprawą tajemniczych morderstw. Kto pierwszy wskaże zabójcę i czy zdążą zanim ponownie zaatakuje?

Mariusz Zielke to mistrz budowania napięcia i aury tajemniczości. Jego wcześniejsza powieść – Wyrok wywołała niemały strach na polskim rynku finansowym. Z kolei Sędzia, w której autor obnażył wstydliwe i skrywane tajemnice, oburzył środowisko prawników. Komu autor podpadnie tym razem?

Pełna zagadkowych zdarzeń, mrocznych powiązań i niespodziewanych zwrotów akcji, powieść zabiera czytelnika w świat wielkich korporacji i zawiści. A także ukrywanego przez lata żalu, który przeobraża się w nienawiść zagrażającą życiu. Czy uda się powstrzymać rozlew krwi i spełnić marzenia o międzynarodowym sukcesie małej polskiej firmy z Kaszub?

Doskonale napisana i trzymająca w napięciu Nienawiść ma dużą szansę powtórzyć sukces swoich poprzedniczek – powieści Wyrok, Człowiek który musiał umrzeć oraz Sędzia.