Imany16 października w Hali nr 2 MTP wystąpi artystka, której nikomu nie trzeba przedstawiać, Imany cieszy się bowiem niesłabnącą popularnością, a każdy jej koncert zostaje wyprzedany na długo przed występem.

Imany, obok Zaz, jest uważana za jedno z największych objawień francuskiej sceny ostatnich lat. Jej muzyka określana jest jako połączenie akustycznego folku oraz soulowego bluesa. Młodziutka Francuzka do Paryża trafiła prosto z Nowego Jorku, gdzie odnosiła sukcesy jako modelka. Po przeprowadzce do Europy wybrała jednak drogę muzyczną i błyskawicznie oczarowała kontynent swoim zjawiskowym głosem.

Już pierwszy album wokalistki, The Shape of a Broken Heart, wydany w 2011 roku, pokrył się platyną we Francji, Grecji i Polsce. Podobnym sukcesem cieszyły się single You Will Never Know czy Don’t Be So Shy z drugiej płyty. W sierpniu 2016r. ukazał się najnowszy album artystki, The Wrong Kind Of War. Oprócz nowych kompozycji na płycie znalazły się trzy utwory, które poznaliśmy przy okazji minialbumu There Were Tears. Pojawił się tam również międzynarodowy przebój Don’t Be So Shy zremixowany przez DJ-ski duet Filatov & Karas, oraz ten sam utwór w aranżacji z 9-osobowych bandem.

Poznański koncert, który wypełnią utwory ze wszystkich dotychczas wydanych albumów, rozpocznie się o godzinie 20:00.