Off Cinema banerJuż 18 października rozpocznie się 21. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA. O Złoty, Srebrny i Brązowy Zamek powalczy 28 filmów konkursowych z całego świata. Oceniać je będzie jury pod przewodnictwem operatora, Jacka Petryckiego, który na festiwalu zostanie uhonorowany nagrodą specjalną – Platynowym Zamkiem. Najlepsze filmy wyłonią także: producentka Dorota Paciarelii, reżyser filmów dokumentalnych Andreas Voigt, filmoznawca Krzysztof Gierat i zwyciężczyni 20. MFFD OFF CINEMA, Emi Buchwald.

Serce MFFD OFF CINEMA bije w Centrum Kultury ZAMEK, ale na festiwalowe wydarzenia można trafić także w innych miejscach Poznania. Po raz pierwszy festiwal zawita do Słodowni w Starym Browarze, gdzie odbędą się pokazy w ramach sekcji „Taniec w dokumencie” oraz w Domu Tramwajarza, gdzie zostaną pokazane dokumenty animowane i filmy zaangażowane.

Kolejną nowością tegorocznej edycji będą pokazy konkursowe w kinach Rialto i Malta. Muzyczne projekcje już po raz drugi opanują klub Pies Andaluzyjski. W tym roku publiczność zobaczy tam filmy o Patti Smith czy zespole The Doors. W programie wydarzenią są także: pokazy najlepszych filmów z ostatnich miesięcy w sekcji „Światowy Dokument”, retrospektywy jurorów i austriackiego dokumentalisty Michaela Glawoggera, spotkania z twórcami i reportażystami oraz silent disco.

Szczegółowy program 21. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA jest dostępny tutaj