Oligarkh

Koncert został odwołany! Zwrot biletów w punktach zakupu. 

Młoda rosyjska alternatywa, łącząca nowoczesne elektroniczne brzmienia z muzyką ludową, czyli grupa Oligarkh miała wystąpić 13 września w klubie Blue Note.

Kolaże dźwięków, słów i obrazów stworzą surrealistyczne wizje współczesnej miejskiej kultury, wzbogaconej o elementy kultury ludowej i ikoniczne wizje popkultury. Rosyjski charakter narodowy odzwierciedlą knajackie melodie, ludowe przyśpiewki, bałałajki, gęśle i dzwony, wszystko to w oprawie ośmiobitowych dźwięków, potężnego basu i rapu starej szkoły.

Koncerty Oligarkh to niezwykła klubowa impreza, doskonale przygotowane audiowizualne show, jakościowo nieodbiegające od występów największych gwiazd współczesnej muzyki elektronicznej.

Oligarkh zapewnia słuchaczom potężną dawkę emocji i energii, a pierwotny rytm przywodzi na myśl prastare sakralne rytuały. Całość dopełnia warstwa wizualna o wiele mówiącej nazwie ,,wideorzeź”. Jest to kompilacja scen z filmów historycznych, dokumentalnych czy animowanych, dzięki której ramię w ramię z muzykami stają bohaterowie radzieckich kronik, postacie z bajek, osobistości medialne, ikony popkultury, a także cały przekrój rosyjskiego społeczeństwa: od chłopów i bandytów, przez baletnice i skomorochy, aż po carów.