Nic tu się nie dzieje banerPoznańska inicjatywa Nic Się Tu Nie Dzieje rusza już w najbliższą niedzielę.  W programie, oprócz wyczekiwanych pokazów przedpremierowych, znajdują się klasyki światowego kina, do których zaproszeni muzycy zagrają muzykę na żywo.

Pierwszy pokaz odbędzie się w Sali Wielkiej CK Zamek. Do filmu Aelita zagra polski zespół Pustki. Film został oparty na powieści Aleksego Tołstoja. Jest to nieme widowisko fantastyczne z akcją rozegraną częściowo w realiach sowieckich, a częściowo na Marsie. Seans z muzyką graną na żywo odbędzie się już 6 sierpnia o godzinie 20:00.

W jeżyckim kinie Rialto zobaczymy film mistrza  grozy – Alfreda Hitchcocka Lokator. To jedna z niewielu okazji, by zobaczyć film na ekranie kina, do którego muzykę na żywo, w trakcie seansu, zagra Trelotechnika. Fabuła opisuje historię „Mściciela”, który regularnie, co wtorek, zabija jasnowłose dziewczęta. Film jest oparty na motywach wydarzeń związanych z morderczą działalnością Kuby Rozpruwacza w Londynie u schyłku XIX wieku. Lokator z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Trelotechnika już 7 sierpnia o godzinie 21:00.

Dzień później, 8 sierpnia poznańska publiczność zobaczy polski dramat psychologiczny Mocny człowiek z 1929 roku, będący adaptacją powieści Stanisława Przybyszewskiego. Do pokazu zagra Katarzyna Łopata z zespołem. Jest to jeden z ostatnich polskich filmów epoki kina niemego.

Ostatniego dnia Nic Się Tu Nie Dzieje Kino Muza pokaże film Show people z muzyką na żywo w wykonaniu Semi-Invented Duo. Film jest ukłonem dla niemego kina Hollywood. W jednej z ról zobaczymy Charlesa Chaplina. Seans rozpocznie się o godzinie 21:00.

W tym roku festiwal Nic Się Tu Nie Dzieje to nie tylko działania w centrum miasta. Mieszkanki i mieszkańców poznańskich osiedli zaprosimy również do działań w plenerze. Na wybranych osiedlach Poznania (m.in. Czecha, Rusa, Łokietka) zostaną przeprowadzone działania animacyjne, mające na celu konstruktywne i edukacyjne wypełnienie czasu wolnego dla dzieci, młodzieży i rodziców. Zajęcia będą miały charakter otwarty i bezpłatny. Królować będą rycerze, Indianie, akrobaci, którzy zaproszą dzieci i młodzież do wspólnych zabaw oraz nauki. Wieczorami odbędą się bezpłatne pokazy kina plenerowego.

Pełny program wydarzeń jest dostępny tutaj