Ukulele banerW pierwszy weekend sierpnia Poznań zamieni się w stolicę ukulele. W piątek, 4 sierpnia rozpocznie się wydarzenie Cały Poznań Ukulele. W programie festiwalu są koncerty plenerowe, warsztaty oraz cały dzień muzykowania na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania.

Estrada Poznańska zaprasza na pierwsze takie wydarzenie w stolicy Wielkopolski. Dwudniowe miejskie muzykowanie na ukulele pozwoli zaplanować pierwszy sierpniowy weekend pod znakiem dobrej i przyjemnej dla ucha muzyki.

Cały Poznań Ukulele zacznie się już w piątek, czwartego sierpnia. Tego dnia muzycy będą pojawiali się w różnych dzielnicach, dzięki czemu muzyka ukulele zabrzmi w całym mieście. Wykonawcy będą grać dla przechodniów na ulicach, dla klientów na ryneczkach i dla odpoczywających w parkach.  Wieczorem odbędą się mini występy na ukulele w kilku poznańskich klubach oraz tzw. open mic w klubie festiwalowym na dziedzińcu Estrady Poznańskiej.

W sobotę impreza zagości na Dziedzińcu Urzędu Miasta. To właśnie tam odbędą się koncerty oraz warsztaty nauki na ukulele. Dla publiczności zagrają między innymi Ukulelelove Łejery, Polish Ukulele, Burzol i Kelen, Rita Braga, Tomek Grdeń, Zagi, Professor Peter, Piotr Scholz/Michał Francuzik, UkulelebOboys i PPNOU.  Planowane jest także stworzenie największej ukulelowej orkiestry w kraju, która połączy wszystkich wykonawców oraz publiczność biorącą udział w festiwalu.

Cały Poznań ukulele zakończy się w klubie festiwalowym przy ul. Masztalarskiej 8.

Szczegółowy plan wydarzenia:

4 sierpnia w godzinach 12:00 do 24:00 – koncerty w całym Poznaniu

5 sierpnia w godzinach 12:00 do 22:00 – koncerty i warsztaty na Dziedzińcu Urzędu Miasta

5 sierpnia w godzinach 22:00 – 24:00 – zabawa w klubie festiwalowym (Estrada Poznańska Masztalarska 8).