happysad - Ciało obcePowstali w 2001 roku, chociaż znali się i wspólnie grali już dużo wcześniej. Ostateczna nazwa zespołu – happysad (pisana małą literą) uformowała się dopiero rok później. W 2004 wydali swój pierwszy album, który został uznany za jeden z 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka, a promujący go singiel Zanim pójdę do dzisiaj jest jednym z najczęściej granych rockowych utworów w stacjach radiowych.

Na swoim koncie mają już siedem albumów studyjnych – ostatni z nich miał swoją premierę w lutym 2017 roku. Ciało obce to mocne, rockowe granie z perkusją na pierwszym planie. Nieco surowy w swojej formie z krzykliwym wokalem udowadnia, że happysad jest jedną z najważniejszych kapel polskiej sceny rockowej.

Album charakteryzują mocno słyszalne i wysuwające się na pierwszy plan bębny, szczególnie w takich utworach jak: Dłoń, Czwarty dzień, czy XXM i Dług, w których dialog z mocnymi bębnami nawiązuje gitara, tworząc dość surowe brzmienie. Panowie z zespołu happysad są mistrzami w robieniu hałasu, czego dowodzą takie utwory jak chociażby wykrzyczany Nie umiem kłamać czy Czwarty dzień.

Album zawiera również dużo spokojniejszy utwór Medelin, w którym pierwsze skrzypce grają gitara i wokal. To zdecydowanie najspokojniejszy, wręcz balladowy – jak na chłopaków z happysad, utwór. Melancholijny nastrój wprowadza utwór Heroina, w którym perkusja ustępuje miejsca instrumentom klawiszowym. To zdecydowanie najspokojniejsza  ballada na całym albumie, godna powtórzenia sukcesu pierwszego singla zespołu, Zanim pójdę.

Nowa płyta jednoznacznie udowadnia, że to mocny, gitarowy rock gra w duszy członków zespołu i to właśnie jemu pozostają wierni od wielu lat. Nowy album Ciało obce to przede wszystkim duża dawka solidnego, nieco surowego rocka. Gitarowe riffy uzupełnia rytmiczna i mocno słyszalna perkusja, a całość spina nieco ochrypły, często zmieniający się w krzyk wokal Kuby Kawalca.

Ciało obce to kolejny ważny album w historii polskiego rocka. Ważny i warty posłuchania, szczególnie przez fanów dźwięków gitary i rytmicznego, mocnego bicia perkusji.