P_PW_CL-1Zapraszamy na VIII Letnie Warsztaty Aktorsko-Filmowe, które odbędą się w dniach 17-29 lipca w Teatrze Polskim w Poznaniu. Warsztaty skierowane są do wszystkich amatorów teatru lub filmu.

Kochasz występować i chcesz doskonalić swój talent? A może nie masz ze sceną nic wspólnego, ale po prostu chciałbyś spróbować swoich sił? Z doświadczeniem czy bez – zapraszamy Cię do udziału w wakacyjnym, intensywnym kursie aktorsko-filmowym. Podczas warsztatów obudzisz uśpione w Tobie sceniczne zwierzę. Nauczysz się koncentracji i opanowania tremy, świadomości własnego ciała, współpracy ze scenicznym partnerem, prawidłowej impostacji głosu. Odegrasz także swoją rolę na dużym ekranie – tajniki pracy przed kamerą poznasz podczas kręcenia autorskiego filmu. Twoje dwutygodniowe zmagania zakończy pokaz pracy warsztatowej, czyli występ na deskach Teatru Polskiego, a także specjalny pokaz krótkometrażowego filmu fabularnego. Jesteś gotowy na nowe wyzwanie?

Program zajęć obejmuje następujące zagadnienia: praca nad rolą, dykcja i emisja głosu, improwizacja sceniczna pantomima, interpretacja prozy i wiersza, aktorstwo w filmie, opracowanie scenariusza filmowego oraz podstawowe techniki operatorskie.

Letni kurs aktorski jest organizowany w Teatrze Polskim od 2010 roku. Jego VIII edycja zyskała nowy profil obejmujący zajęcia z pracy przed kamerą. Intensywny program warsztatów to łącznie ok. 100 godzin zajęć, prowadzonych w małych – około dziesięcioosobowych grupach, w trzech blokach godzinowych: 10.00–13.00, 14.30–17.30, 18.00–21.00. Zajęcia poprowadzą aktorzy Teatru Polskiego w Poznaniu: Jakub Papuga, Katarzyna Węglicka, Barbara Prokopowicz, Andrzej Szubski oraz operator filmowy i reżyser – Rafał Jerzak. Absolwenci warsztatów będą mieli możliwość dalszej współpracy z teatrem w charakterze statystów w spektaklach oraz filmach realizowanych do spektakli Teatru Polskiego w Poznaniu.

Koszt kursu: 700 zł

Wiek uczestników: +16

Dodatkowych informacji udziela Zuzanna Głowacka, tel. (61) 852 56 28, wew. 17, e-mail zuzanna.glowacka@teatr-polski.pl