Opowieści tajemnicze i szaloneMistrz literackiej grozy – Edgar Allan Poe powraca z opowieściami tajemniczymi, szalonymi i mrocznymi. A wszystko za sprawą Wydawnictwa Nasza Księgarnia, które postanowiło odrobinę postraszyć czytelników.

Edgar Allan Poe to mistrz grozy, absurdalnego kryminału, horroru i brutalnych opisów wyimaginowanej rzeczywistości, często przypominających alkoholowe wizje. Twórca noweli kryminalnej i pierwszego literackiego detektywa. Budował świat przesiąknięty makabrą, szaleństwem i mroczną atmosferą. Takie też są wydane właśnie Opowieści tajemnicze i szalone.

Autor zabiera czytelnika w podróż do świata horroru, fantazji, mrocznych bohaterów i śmierci. Przeraża, a jednocześnie fascynuje. Cztery opowieści – Czarny kot, Maska Czerwonej Śmierci, Żaboskoczek oraz Upadek Domu Usherów to historie tak nieprawdziwe, że aż wiarygodne. Czytane po zmroku wywołują dreszczyk emocji, napawają lękiem i powodują, że cienie na ścianach zaczynają ożywać. W wyobraźni czytelnika powstaje zupełnie nowy świat, ukrywający się za poruszaną delikatnym wiatrem, firanką.

Nie są to opowieści dla kochających zwierzęta, delikatnych i wrażliwych czytelników. To zdecydowanie opowieści dla ludzi o mocnych nerwach. Tym bardziej, że mroczne historie zostały wzbogacone makabrycznymi i strasznymi ilustracjami, których autorem jest Gris Grimly.

Opowieści tajemnicze i szalone to mocna pozycja dla miłośników horrorów, sympatyków twórczości Edgara Allana Poe oraz wszystkich czytelników, którzy mają ochotę poczuć atmosferę strachu.