Video and Film28 czerwca w klubie Blue Note wystąpi 3-0-3 Tango Fusion z Argentyny. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00.

Swój początek mają w Buenos Aires w Argentynie. Tam w roku 1996 zespół założyli Hernán Valencia (pianista, kompozytor i producent) oraz Gerardo Solnie (perkusja, instrumenty perkusyjne, producent). Latyno-jazzowe korzenie określają styl zespołu, który zawiera także elementy tanga, milongi, argentyńskiego folkloru, funka, rapu czy stylu afro cuban.

W 1999 roku ukazuje się pierwsza płyta zespołu Musica con Buenos Aires, która zawiera wszystkie oryginalne kompozycje i aranżacje Hernana Valencii, następnie w 2002 3-0-3 Tango Fusion występuje w Szwajcarii na Montreux Jazz Festival. W 2003 roku odbywają trasę koncertową po Włoszech, Szwajcarii i Niemczech, a w 2004 ukazuje się druga płyta zespołu Buenos Aires Nomade, w której nagraniu muzykom towarzyszyli: Diego Neder /bas/, Luciano Sciarreta oraz Pablo Mainetti /obaj bandoneón/. Album zostaje wyróżniony w czasie konferencji Nowa muzyka argentyńska odbywającej się w Paryżu.

2005 rok przynosi występy na Jazz Cafe Stauffacher w Bernie Szwajcaria, Tarascon Latino Festival, Festival Amerique Latine we Francji oraz w paryskim teatrze La Vieille Grille. 2009 rok to wydanie płyty DVD z koncertem tria, zaś w 2012 – ukazanie się płyty Tango-Rock z udziałem argentyńskiej gwiazdy rocka, Michela Payronela.

W 2013 roku premierę miała najnowsza płyta – Tangoman, która zawiera elementy rapu. W 2014 formacja występuje na Cotati Jazz & Blues Festival w Macau. W maju i czerwcu 2014 zespół 3-0-3 Tango Fusion odbył złożoną z 14 wydarzeń trasę koncertową po Polsce. Po raz pierwszy muzycy współpracowali z wschodzącym wirtuozem harmonijki ustnej z Hong Kongu – Cy Leo, zwycięzcą „mistrzostw świata” World Harmonic Festival 2014. Ich dziesiąty wspólny koncert został nagrany i wydany na płycie CD. Podobną trasę zespół 3-0-3 Tango Fusion odbył w 2015 roku.