Bike BandsGłośne, radosne i aktywne – takie będzie otwarcie 27. Malta Festival Poznań. Bike Bands Opening to autorski projekt Łukasza L.U.C Rostkowskiego, jednego z najbardziej znanych raperów i beatboxerów w Polsce.

Do miejskiego korowodu L.U.C zaprosił prawie stu muzyków – członków różnych orkiestr oraz rowerzystów z Poznania i Wielkopolski. Artyści przejadą ulicami miasta na specjalnych rowerowych platformach. W Bike Bands Opening może wziąć udział każdy, nawet jeśli nie posiada własnego roweru. Do akcji włączamy Next Bike – Poznański Rower Miejski, który bezpłatnie udostępnia rowery na czas parady.

W czasie parady usłyszymy mieszankę folku, funku i hip-hopu. Tak różnorodna muzyka oddaje główną ideę samego festiwalu: spotkanie kultur i osobowości, które wspólnie tworzą niepowtarzalną harmonię. 6-kilometrowa trasa, opracowana razem z Rowerowym Poznaniem, zakończy się koncertem na placu Wolności.

Za pseudonimem L.U.C kryje się 36-letni Łukasz Rostkowski – raper, beatboxer i producent muzyczny. Za nowatorskie łączenie dziedzin i gatunków otrzymał w 2010 roku Paszport „Polityki”. Współpracował ze Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Rahimem, Fokusem, Leszkiem Możdżerem, Marią Peszek, Urszulą Dudziak i Andrzejem Smolikiem. Jest założycielem i wokalistą projektu muzycznego Kanał Audytywny oraz wielu konceptualnych albumów. W 2011, we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego wydał album Warsaw WAR/SAW. Zrozumieć Polskę. W tym samym roku ukazała się płyta Kosmostumostów, której tematem jest wrocławska biografia L.U.C-a. Ostatnio nagrał REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie z 11 utworami pochodzącymi z repertuaru Haliny Frąckowiak, Magdy Umer oraz Ireny Jarockiej.

Bike Bands Opening wyruszy 16 czerwca 2017 o godzinie 19:00 z placu Adama Mickiewicza. Wstęp na wydarzenie jest wolny.