Swarzędzka Wiosna Kulturalna plakatSwarzędzka Wiosna Kulturalna, czyli pierwsze połączenie zespołów, które na co dzień tworzą i próbują przy Ośrodku Kultury w Swarzędzu. Na jednej scenie zagrają: RockSway, Bordello a’capello, MY, Revolfighter i The Blue Spotting. Wspólny koncert swarzędzkich zespołów odbędzie się 1 kwietnia o godz. 17:30 w Sali Wiejskiej Pałacyku pod Lipami.

RockSway to zespół wnoszący nową stylistykę brzmienia największych polskich przebojów rockowych. Takie utwory jak „Autobiografia”, „Mniej niż zero”, „Cykady na Cykladach” czy „Mój jest ten kawałek podłogi” tworzą w wykonaniu zespołu RockSway niepowtarzalny klimat. Uroku zespołowi dodaje niecodzienne instrumentarium, na które składają się akordeon, saksofon barytonowy, gitara i perkusja. Dodatkowym atutem zespołu jest charyzmatyczna wokalistka. Zespół występuje w składzie: Ewelina Sobocińska (wokal), Robert Olszewski (akordeon), Michał Wejman (gitara), Michał Klimaszewski (saksofon barytonowy) i Piotr Langner (perkusja).

Bordello a’capello – zespół ze Swarzędza kontynuujący myśl artystyczną kultowych zespołów rockowych. Przyświeca mu połączenie dobrego tekstu z krzykiem oburzonego dziecka. Muzycy wywodzą się z różnych środowisk muzycznych od rocka, bluesa, kabaretu, po reggae i punk. Muzyka Bordello to oryginalne brzmienie oraz ciekawe aranżacje zawarte we własnych kompozycjach.  W stacjach radiowych znane są piosenki Wujek, Wesele, Wracamy na tron. Fani Kultu mogą znać twórczość zespołu z Pomarańczowej trasy. Grają w składzie: Michał Klimaszewski (wokal, saksofon), Przemysław „SLEDZIUHA” Śledź (gitara), Maciej „Żuk” Żebrowski (bas), Tomek „balbina” Maćkowiak (perkusja) i Michał Ruksza (instrumenty klawiszowe).

MY, czyli Zuza Olszewska (wokal, piano), Jakub Dolata (gitara), Jakub Rybak (bas) i Marek Skibicki (perkusja).  Wszystko zaczęło się w Swarzędzu, gdzie w grudniu 2013 roku spotkali się na pierwszej próbie – jak to zwykle bywa – przypadkiem! Każdego z nich wychowały i ścisnęły za serce różne gatunki muzyczne, a wypadkową tych inspiracji jest właśnie ich twórczość.

Revolfighter – swarzędzki zespół rockowy założony w 2012 roku przez lokalnych muzyków. Grają muzykę w klimatach rockowych takich jak grunge, heavy czy punk i łączą je na swój oryginalny sposób. Zespół wielokrotnie występował na wielkopolskich scenach grając koncerty przed takimi gwiazdami jak Lady Pank czy Kamil Bednarek. Obecnie zespół Revolfighter to muzyczny tercet z charyzmatyczną wokalistką Eweliną Sobocińską, gitarzystą Robertem Olszewskim i perkusistą Michałem Obrębskim.

The Blue Spotting – zespół grający mocnego rocka z domieszką hard, heavy i blues. Brzmienie zespołu opiera się na charakterystycznych, oryginalnych riffach tworzonych przez gitarzystę zespołu Roberta Walczaka. The Blue Spotting to dynamiczne rockowe granie, z pasją i dla przyjemności. Zespół jest mieszanką doświadczenia i młodości. Występują w składzie: Szymon Wilkanowicz (wokal, gitara), Robert Walczak (gitara) , Maciej Żebrowski (bas)  i Mateusz Pawlukiewicz (perkusja).

Wstęp na koncert jest wolny!