Weekend z JekyllemEksperymenty chemiczne w laboratorium dr Jekylla, zabawa na obrotowej scenie, a także pokaz charakteryzacji i tajniki próby dźwiękowej przed spektaklem – takie atrakcje czekały na sympatyków musicalu Jekyll&Hyde, który obchodził w niedzielę swój jubileusz. Teatr Muzyczny w Poznaniu postanowił uczcić 50-te wystawienie spektaklu Zlotem fanów tego tytułu. Było wybuchowo, obrotowo, barwnie i kameralnie.

Kulisy powstawania spektaklu, a także tajemnice ukryte za sceną przyciągnęły do Teatru Muzycznego w Poznaniu sympatyków musicalu Franka Wildhorna. Na początek spotkania, uczestnicy Zlotu zostali zaproszeni na scenę, gdzie mogli z bardzo bliska przyjrzeć się laboratorium dr Jekylla. Były eksperymenty z tajemniczymi miksturami, a także zabawa suchym lodem, w wyniku którego scenę spowił biały, gęsty dym. Uczestnikom spotkania nie odmówiono przetestowania obrotowej sceny – zarówno od strony operatora, jak również solistów.

Kolejnym elementem Zlotu fanów była możliwość przyjrzenia się pracy operatora świateł, które są jednym z najistotniejszych elementów każdego spektaklu. Za ich pomocą buduje się nastrój na scenie, zapraszając widzów do wyjątkowego, magicznego świata.  Oświetleniowiec Adam Alankiewicz zdradził, w jaki sposób zmienia się oświetlenie podczas kolejnych scen i zmiany dekoracji.

Niedzielne spotkanie miłośników musicalu Jekyll&Hyde zakończył pokaz charakteryzacji Spidera, czyli Łukasza Brzezińskiego. Wieloletnia charakteryzatorka  zdradziła tajemnice kosmetyków używanych podczas charakteryzacji, a także przybliżyła, w jaki sposób powstają ręcznie wykonywane peruki. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia sobie wspólnej fotografii ze ucharakteryzowanym już Spiderem.

Sympatycy broadwayowskiego tytułu mieli również możliwość przyjrzenia się próbie dźwiękowej, która odbywa się przed każdym spektaklem. Uczestniczą w niej przede wszystkim soliści i orkiestra teatru.

Miłe popołudnie w Teatrze Muzycznym w Poznaniu zwieńczyło 50-te wystawienie spektaklu Jekyll&Hyde, który wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Na scenie wystąpili między innymi Ewa Łobaczewska jako Emma Carew, Damian Aleksander w roli tytułowej oraz Monika Bestecka jako Lucy Harris.