22 i 23 marca w Sali Ziemi MTP wystąpi Zbigniew Wodecki. Urodzony w Krakowie wokalista, instrumentalista oraz kompozytor ma na swoim koncie ma niezliczoną ilość przebojów, które śpiewała cała Polska.

Zbigniew Wodecki

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę muzyczną w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał między innymi z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą oraz w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej. Jako wokalista zadebiutował w latach 70-tych. Publiczność w całym kraju zna jego niezapomniane przeboje: Zacznij od Bacha, Izolda, Pszczółka Maja czy Chałupy.

Zbigniew Wodecki jest laureatem wielu nagród i wyróżnień zdobywanych na rozmaitych festiwali. Sam o sobie mówi, że jest „śpiewającym muzykiem”. Lista jego osiągnięć muzycznych jest bardzo długa, a przecież ciągle niezamknięta.

Mój Jubileusz to koncert wypełniony największymi przebojami artysty. Na scenie w Sali Ziemi pojawi się wraz ze swoim zespołem, gwarantując publiczności nie tylko doznania muzyczne, ale również podróż po swojej karierze zaklętą w szereg ciekawych opowieściach. Na scenie pojawią się zaproszeni przez jubilata goście – Zdzisława Sośnicka i Olga Bończyk.

Oba jubileuszowe koncerty rozpoczną się o godzinie 19:00.