Koncert Muzyki Filmowej - plakat4 marca 2017 roku Polska Orkiestra Radiowa oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają w Hali Arena w Poznaniu jedne z najbardziej rozpoznawalnych utworów ostatnich lat – motywy znane z takich kinowych hitów jak: Gladiator, Incepcja, Pearl Harbor i Król lew.

Hans Zimmer to twórca współczesnego brzmienia muzyki filmowej, inicjator trendów i prawdziwy człowiek-orkiestra. To również pierwszy w historii kina kompozytor, który osiągnął status gwiazdy. Na muzykę Hansa Zimmera chodzi się do kina tak, jak na nowe role Leonarda DiCaprio czy Angeliny Jolie. Jego prace ceni również Amerykańska Akademia Filmowa – ubiegłoroczna nominacja do Oscara za muzykę do blockbustera Interstellar jest już dziesiątą w karierze Zimmera. Przełomami w jego twórczości były trzy głośne tytuły: Karmazynowy przypływ, Król lew oraz Gladiator – podczas marcowego koncertu będzie można usłyszeć wspaniałe suity właśnie z tych filmów.

Polskiej Orkiestrze Radiowej będzie towarzyszyć Anna Lasota – na co dzień solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu, obdarzona wyjątkową barwą głosu. Widowiskową oprawę koncertu zapewnią świetlna iluminacja, projekcja na ekranie kinowym fragmentów filmów oraz najsłynniejszych filmowych kadrów.

Koncert Muzyki Filmowej Hans Zimmer Tribute Show rozpocznie się o godzinie 19:00.