Koncert-TrebunieA418 grudnia w kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Swarzędzu odbędzie się Koncert Bożonarodzeniowy, podczas którego wystąpi zespół Trebunie-Tutki. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:30.

Trebunie-Tutki to zespół, który jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej. Jego rozpoznawalny w Europie styl ukształtowały z jednej strony  muzyczne tradycje rodzinne i zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej nowatorstwo  i awangardowe  podejście do swojego dziedzictwa. Trebunie-Tutki, jako pierwszy zespół  z Polski wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce Listy Muzyki Świata Europejskiej Unii Radiowej.

Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ograniczają twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy Nową Muzykę Góralską. Wraz z zespołem  rozwija i wzbogaca rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje.

We wrześniu 2016 roku ukazał się album Duch Gór, nagrany z gruzińskim kwintetem Urmuli, który zapoczątkował serię koncertów na europejskich scenach world music.

W Swarzędzu grupa Trebunie-Tutki zaśpiewa najpiękniejsze kolędy i pastorałki, między innymi: Wśród nocnej ciszy, Mizerna cicha, Moje śpiewki, Nocom pod Hawraniem, W stajenecce, Pokłon pasterzy, Jo cłek wolny.

Zespół wystąpi w składzie: Krzysztof Trebunia -Tutka /skrzypce, koza podhalańska, trombita, fujary, piszczałki, taniec, śpiew/, Anna Trebunia – Wyrostek /basy podhalańskie, taniec, śpiew/, Jan Trebunia – Tutka -/skrzypce, altówka, taniec, śpiew/, Andrzej Polak /skrzypce, śpiew/ oraz gościnnie: Kuba „Bobas Wilk”/kontrabas/, Szymon Kamykowski /saksofony/ i Anna Trebunia -Tutka oraz Jaś Trebunia –Tutka.