Aż do piekłaAż do piekła

dramat

reżyseria: David Mackenzie

scenariusz: Taylor Sheridan

obsada: Jeff Bridges, Chris Pine, Ben Foster…

Aż do piekła to nowoczesne kino kryminalne, którego akcja rozgrywa się na zachodzie Teksasu – w miejscach, gdzie rządzą przemoc i bezprawie. Światowa premiera Aż do piekła odbyła się w ramach 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie film spotkał się z doskonałym przyjęciem.

Destrukcja

dramat

reżyseria: Jean-Marc Vallée

scenariusz: Bryan Sipe

obsada: Jake Gyllenhaal, Naomi Watts, Chris Cooper…

Bankier nie potrafi pogodzić się ze śmiercią żony.

Fuocoammare

Fuocoammare. Ogień na morzu

dokument

reżyseria Gianfranco Rosi

scenariusz: Gianfranco Rosi

obsada:

Lampedusa to malutka wyspa leżąca pomiędzy Afryką i Europą. Terytorialnie przynależy do Włoch. W ciągu roku dobija do niej ponad 150 tys. uchodźców z Afryki, ludzi szukających schronienia przed wojną i głodem. Wielu z nich nie dociera do celu. Prowizoryczne łódki i przegniłe tratwy toną, pozbawiając życia setek osób.

Rosi przypatruje się życiu na wyspie bez oceniania postaw imigrantów oraz tych, którzy zdecydują o ich dalszym losie. Reżysera interesuje, kim są ludzie masowo przybywający na Lampedusę. Uwagę poświęca zarówno Afrykańczykom, jak i autochtonom. Problemy pierwszych kontrastuje z problemami drugich, podobnie robi z ich priorytetami życiowymi.

Julieta

Julieta

dramat

reżyseria: Pedro Almodóvar

scenariusz: Pedro Almodóvar

obsada: Emma Suárez, Adriana Ugarte, Daniel Grao…

Julieta to trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Filmowa adaptacja opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro pokazuje, że siłą kina Almodóvara jest niezmiennie wiara w potęgę uczuć i miłości.

Kosmiczna jazdaKosmiczna jazda. Hau hau mamy problem

animacja

reżyseria Inna Evlannikova, Aleksander Khramtsov, Vadim Sotskov

scenariusz: Maksim Belozor, John Chua, Andrey Galanov, Aleksander Khramtsov, Nikolay Makovskiy, Sergey Moskvich, Viktor Strelchenko, Maksim Vozynyak, Sergei Zernov
obsada:

Biała i Strzała, sprawią, że widzowie odlecą ze śmiechu. Po co kosmitom Statua Wolności, samochody, wesołe miasteczko i budka telefoniczna? I dlaczego banda sierściuchów, którymi dowodzi wielki kocur, chce się pozbyć Lucka – syna Białej, wysyłając go dosłownie na Księżyc? Tylu przygód, w jednym filmie, już dawno nie było! Małpa za sterami amerykańskiej misji kosmicznej, która myśli tylko o tym, żeby zrobić dobre selfie gwarantuje świetną zabawę. Sprytny szczur Lenny szybko zwietrzy okazję na międzynarodową karierę, a dzielne psy przekonają się, że ufoludki też mają uczucia i bardzo tęsknią za swoim domem.

Lo i stało się

Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci

dokument

reżyseria Werner Herzog

scenariusz:

obsada:

Kiedy został wysłany pierwszy mail? Czy mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2050 roku wygrają roboty? I czy istnieją jeszcze miejsca, gdzie nie docierają fale elektromagnetyczne?

Legendarny dokumentalista Werner Herzog, który ma swoim koncie nominację do Oscara, w najnowszym filmie bierze na warsztat internet. Podróż zaczyna od samych źródeł cyfrowej rewolucji.

Miles Davis i ja

biograficzny, muzyczny

reżyseria Don Cheadle

scenariusz: Don Cheadle, Steven Baigelman

obsada: Don Cheadle, Ewan McGregor, Emayatzy Corinealdi…

Podróż przez życie i muzykę Milesa Davisa, który stał się światową ikoną jazzu.

Nerve

Nerve

thriller

reżyseria: Henry Joost, Ariel Schulman

scenariusz: Jessica Sharzer

obsada: Emma Roberts, Dave Franco, Juliette Lewis…

Pulsujący niepokojącą energią wizjonerski thriller, który odkrywa pokusy i niebezpieczeństwa świata rządzonego przez media społecznościowe.   Masz odwagę wejść do gry? A może wolisz tylko patrzeć?

Nerve zaczyna się od prostego pytania: jesteś Graczem czy Widzem? Z pozoru to niewinna gra online, polegająca na podejmowaniu wyzwań rzucanych przez Widzów. Jednak stawka szybko rośnie, a z nią ryzyko, które trzeba podjąć, by wygrać… czyli przeżyć.

Pan Idealny

Pan Idealny

komedia

reżyseria: Paco Cabezas

scenariusz: Max Landis

obsada: Sam Rockwell, Anna Kendrick, Tim Roth…

Maggie jest nowoczesną dziewczyną z Nowego Jorku, która nie jest w stanie zakochać się na dłużej niż 6 miesięcy, ale bardzo chciałaby zostać matką. Postanawia po prostu zajść w ciążę i wybiera do tego celu potencjalne najlepszego mężczyznę. Tym czasem zakochuje się w zupełnie innym. Po kilku latach cudzy mąż, który w międzyczasie został jej własnym, powszednieje i Maggie znów potrzebuje zmiany. W jej głowie pojawia się nowy plan, ale żeby go zrealizować będzie potrzebowała pomocy byłej żony swojego obecnego partnera.