Zakonnica w przebraniu - plakatZnamy już obsadę Zakonnicy w przebraniu – produkcji musicalowej, jakiej w stolicy Wielkopolski jeszcze nie było. Polska prapremiera odbędzie się 1 października 2016 roku w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

W roli Deloris van Cartier, wystąpią dwie solistki: Karolina Trębacz – gwiazda Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni, znana z takich hitów jak Ghost, Zły, Chłopi czy Kiss me, Kate oraz Olga Szomańska – polska wokalistka i aktorka estradowa, znana przede wszystkim z występów w oratorium Piotra Rubika i Zbigniewa Książka  Tu Es Petrus, która na koncie ma realizacje m.in. w Teatrze Muzycznym ROMA, a ostatnio w Legalnej blondynce w reżyserii Janusza Józefowicza w krakowskim Teatrze Variete.

Jako Matka Przełożona w obsadzie znalazła się urodzona w Poznaniu Barbara Melzer, dla której będzie to wielki powrót do stolicy Wielkopolski. Profesjonalną drogę artystyczną rozpoczęła w premierowej obsadzie Metra, z którym występowała na Broadwayu. Obecnie można ją oglądać w musicalu Mamma Mia! w Teatrze Muzycznym ROMA, w którym zagrała w takich tytułach jak: Upiór w operze, Koty i Crazy For You. W tej samej roli będzie można również zobaczyć Lucynę Winkel, aktorkę Teatru Muzycznego w Poznaniu, cenioną za wiele kreacji w musicalach, operetkach i komediach.

W postać Curtisa wcieli się Tomasz Steciuk, znany poznaniakom z brawurowych występów w Evicie oraz Jesus Christ Superstar. Od 2000 roku aktor związany jest z Teatrem Muzycznym ROMA, gdzie występował takich spektaklach jak Miss Saigon, Grease, Koty, Upiór w operze, Nędznicy czy Akademia Pana Kleksa. Curtisa zagra również Krzysztof Żabka, który po ukończeniu studiów związał się z Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

W musicalu wystąpią również świetnie znani poznańskiej publiczności: Oksana Hamerska, Edyta Krzemień i Katarzyna Tapek jako Siostra Maria Robert, Marta Burdynowicz jako Siostra Maria Patryk, Iwona Kotzur i Jolanta Wyrzykowska jako Siostra Maria Łazarz, Arnold Pujsza i Jarosław Patycki jako Ojciec O’Hara, Przemysław Łukaszewicz i Marcin Słabowski jako Eddie, Maciej Zaruski jako TJ, Łukasz Brzeziński i Krzysztof Suszek jako Joey oraz Łukasz Kocur jako Pablo. Solistom towarzyszyć będą zespół i orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Obsada musicalu została wyłoniona w drodze ogólnopolskiego castingu, na który zgłosiło się ponad 200 osób. Żaden z wcześniejszych castingów w Teatrze Muzycznym w Poznaniu nie cieszył się tak dużym zainteresowaniem.

Zakonnica w przebraniu to musical na podstawie słynnego filmu z Whoopi Goldberg w roli głównej. Autorem muzyki jest Alan Menken, laureat nagrody Tony, zdobywca ośmiu statuetek Oscara oraz jedenastu nagród Grammy Awards. Poznańską wersję musicalu przełożył i wyreżyseruje Jacek Mikołajczyk, który ostatnio z powodzeniem zrealizował Rodzinę Addamsów w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Piotr Deptuch, za choreografię i ruch sceniczny odpowiada Ewelina Adamska-Porczyk, scenografię projektuje Grzegorz Policiński, a kostiumy Ilona Binarsch.