teatr Animacji logoTydzień temu Teatr Animacji w Poznaniu zagrał ostatnie spektakle repertuarowe w kończącym się sezonie artystycznym. A ten był wyjątkowo intensywny dla poznańskiego teatru.

Repertuar wzbogacił się o siedem nowych tytułów: Chomika Tygrysa w reżyserii Laury Słabińskiej, Zmyślankę Marioli Fajak-Słomińskiej i Janusza Słomińskiego, Moliera Neville’a Trantera, Lustrzaną chmurę Roberta Jarosza, Dziób w dziób w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego, Czarne ptaki Erica Bassa oraz Miłość nie boli, kolano boli, którego współautorami byli najmłodsi widzowie. Dwa z nowych tytułów to przedstawienia dla widzów dorosłych, którzy powoli oswajają się z myślą, że teatr lalek także im może dostarczyć pięknych wrażeń i wzruszeń. Z myślą o dorosłych widzach zorganizowano trzy Premiery dla dociekliwych, po których odbyły się spotkania z realizatorami spektakli. A były to Pastrana, Molier i Czarne ptaki.

W minionym sezonie Teatr Animacji był częstym gościem krajowych i zagranicznych przeglądów –poza swoją siedzibą, Teatr zagrał aż 49 razy, w tym w tak odległych krajach jak Kanada, Rosja czy Egipt.

Na trzech scenach odbyło się 401 spektakli, które obejrzało ponad 60 000 widzów. Oprócz tematów ze stałego repertuaru, zaprezentowano także 6 gościnnych tytułów.

Działalność Teatru Animacji nie ogranicza się wyłącznie do prezentacji przedstawień. Widzowie mogli wziąć udział w 9 warsztatach adresowanych do nauczycieli, dzieci i dorosłych, a także w 8 wernisażach, które odbyły się w Nowej Galerii we współpracy z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. Wszystkie te działania będą kontynuowane w kolejnym sezonie.