ruch odnowy polskiego countryPolska muzyka country wstaje z kolan i atakuje media – rozgłośnie radiowe, dzienniki, portale internetowe, stacje telewizyjne. Za atakiem stoi Paweł Bączkowski – artysta, który od kwietnia prowadzi autorską audycję Planeta Country w Radiu Merkury.

Sukces radiowej audycji, której można słuchać w każdą niedzielę o godzinie 9:10, przyczynił się do powstania nieformalnego Ruchu Odnowy Polskiego Country R.O.P.C. Z pomocą słuchaczy i fanów, Paweł Bączkowski pragnie zapoczątkować proces, dzięki któremu o polskim country zrobi się głośno.

– Chcę, aby ci, którzy decydują o być albo nie być tej muzyki w mediach, obudzili się i wyszli naprzeciw oczekiwaniom publiczności – mówi artysta, wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów w jednej osobie.

Paweł Bączkowski stworzył piosenkę Chcemy country, która zupełnie przypadkowo stała się hymnem Ruchu. W planach jest również organizacja Dnia Muzyki Country w Poznaniu, a także Festiwal Muzyki Country dla Dzieci, Młodzieży i Starszych. Impreza miałaby odbyć się w stolicy Wielkopolski lub w jednej z gmin ościennych. O obu planowanych wydarzeniach będziemy informować na łamach naszego portalu.

Tymczasem czekamy na druk lipcowego numeru miesięcznika Polski Traker, w którym zostanie zamieszczony wywiad z Pawłem Bączkowskim. W rozmowie z naszą redaktor naczelną, wokalista opowiedział o swojej pracy artystycznej i powstaniu audycji Planeta Country.