Już w najbliższy piątek na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpocznie się prawdziwe lato. Punktualnie o godzinie 13:00 otwarta zostanie targowa plaża. Na wszystkich uczestników wydarzenia czeka moc atrakcji.

Lato na Targach

Lato na Targach rozpocznie się literackim spotkaniem z Harrym Potterem. W programie wydarzenia jest kiermasz książek Wydawnictwa Media Rodzina, magiczne pojedynki, loty na miotle i selfie z górskim trollem na Pokątnej. Spotkaniu będzie towarzyszyć wielkoformatowa wystawa ilustracji z książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania wraz z Partnerami przygotowuje warsztaty i pokazy z zakresu profilaktyki, bezpieczeństwa i zdrowia, a także miasteczko ruchu drogowego.

Bogaty program otwarcia targowego lata uzupełnią pokazy robienia lizaków, turnieje sportowe, gry planszowe, pokaz tańca z epoki baroku, jazda na wrotkach, zumba na plaży i pokaz kulinarny przygotowany przez Tomasza Zdrenkę, finalistę Kulinarnego Pucharu Polski. Będzie można również zwiedzić targi zabytkowym Chevroletem Canadą.

Piątkowe wydarzenia zakończą muzyczno-taneczne show Orkiestry Vivat! i koncert 2be Violin w wykonaniu damskiego duetu skrzypcowego. Wieczorem odbędzie się potańcówka, podczas której królować będą przeboje lat 60., 70. i 80.

Plaża na targach będzie czynna codziennie przez całe wakacje. Oprócz leżaków i gorącego piasku, na wszystkich plażowiczów będą czekały boiska do gry w plażową piłkę nożną, siatkówkę, badmintona, fontanna, ogród letni, duży plac zabaw oraz automat z zimnymi napojami i słodyczami.