Teatr Polski w Poznaniu oraz Fundacja Sztuka. Idea zapraszają na Warsztaty Aktorskie, które odbywać się będą w dniach 11–23 lipca w Teatrze Polskim w Poznaniu. Program warsztatów obejmie następujące tematy: interpretację prozy – Wojciech Kalwat, interpretację wiersza  – Teresa Kwiatkowska, improwizację – Michał Kaleta, sceny klasyczne – Andrzej Szubski, emisję głosu – Joanna Horodko oraz dykcję – Aleksandra Marzec – Hubka.

warsztaty-page-0

Warsztaty skierowane są do osób, które interesują się teatrem i chciałyby rozbudzić albo rozwinąć swoje zdolności aktorskie. Podstawowym założeniem zajęć jest nauka elementarnych umiejętności związanych z pracą aktora, takich jak interpretacja tekstu literackiego, opanowanie ciała i emocji, improwizacja czy umiejętne wykorzystanie własnego głosu. Ponadto ćwiczenia nastawione są na rozwój wyobraźni, a także na zwiększanie koncentracji, opanowania, pewności siebie i pozbywanie się tremy.

Warsztaty adresowane są zarówno do amatorów, jak i do osób, które mają już doświadczenie aktorskie. Nad rozwojem uczestników czuwać będzie doświadczona kadra prowadzących.   Teatr Polski w Poznaniu zapewni uczestnikom udział w zajęciach w małych grupach (około dziesięcioosobowych), atmosferę pracy profesjonalnego teatru repertuarowego oraz intensywny program warsztatów (łącznie ok. 72 godziny zajęć, 9 godzin dziennie w trzech blokach godzinowych: 10.00–13.00, 14.30–17.30, 18.00–21.00). Warsztaty zakończą się pokazem na scenie Teatru. Absolwenci warsztatów mogą być w przyszłości zapraszani do współpracy w charakterze statystów w spektaklach Teatru Polskiego w Poznaniu.

W warsztatach może wziąć udział młodzież powyżej 16. roku życia oraz osoby dorosłe.   Koszt warsztatów wynosi 600 zł.  Szczegóły znajdują się na stronie internetowej Teatru Polskiego.