image002Ponad 113 000 zwiedzających, 50 000 m² ekspozycji, 120 wystawców, 8 pawilonów, 4 salony tematyczne oraz 4 targowe dni. Już 31 marca na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się największe targi motoryzacyjne w Polsce – Motor Show. To impreza, która cieszy się ogromną popularnością, zarówno wśród wystawców, jak i zwiedzających.

Tegoroczna edycja zapowiada się niezwykle ciekawie. Nie tylko za sprawą liderów branży motoryzacyjnej, którzy specjalnie na ten czas przygotowali niezliczoną ilość atrakcji i samochodowych premier, ale także dzięki różnorodności wydarzeń, spotkań i pokazów, które zorganizowane zostaną z myślą o odwiedzających fanach motoryzacji.

Podczas targów zaprezentowane będą po raz pierwszy w Polsce dwa samochody: rallycrosowy Ford Fiesta Krzysztofa Hołowczyca oraz Nowy Ford Focus RS. Krzysztof Hołowczyc, trzykrotny rajdowy mistrz Polski oraz pierwszy Polak, który stanął na podium Dakaru w kategorii samochodów będzie gościł podczas pierwszego dnia otwartego Motor Show, 1 kwietnia 2016 roku.

W tym roku mija 85 lat od chwili, kiedy polski rząd podpisał na okres 10 lat umowę z Fiatem dotyczącą produkcji licencyjnej samochodów w Państwowych Zakładach Inżynierii w Warszawie. Produkcję przerwała wojna. Do licencyjnego Fiata powrócono po latach w modelach 125p i 126p. Przygotowana na parterze pawilonu nr 4 ekspozycja  pod hasłem „Z ziemi włoskiej do Polski – 85 lat licencji Fiata w Polsce” zaprezentuje 19 zabytkowych pojazdów. Fani motoryzacji zobaczą i te sprzed okresu licencji oryginalne włoskie – Fiata 509 Sport z 1926 roku, czy Fiata Spider z 1929 oraz samochody licencyjne – Fiata 508 Łazik z 1936 roku, Fiata 508 Junak z 1938 roku. Bogato reprezentowana będzie gama Fiatów z lat 60-tych, w tym Fiat 500, Fiat 600, Fiat Multipla oraz przepiękne kabriolety 1200 i 1500 zaprojektowane przez Pininfarinę.

Wśród wielu atrakcji tegorocznych Motor Show są również pokazy Stuntu, czyli ekstremalne emocje, zagwarantowane przez kaskaderskie pokazy motocykli i quadów w wykonaniu między innymi Leo Stunta oraz pierwszej polskiej stunt girl, Ewy Pieniakowskiej. Jedno koło w górze to za mało, a trzy to jeszcze wyzwanie. Zapraszamy na otwarte tereny Motor Show, by zobaczyć mistrzowskie wyczyny Leo i Ewy, którzy po raz kolejny zadziwią nas swoimi umiejętnościami.

Już po raz czwarty targowe tereny zostaną zdominowane przez miłośników spędzania wolnego czasu w „domu na czterech kółkach”. Salon Caravaningowy to okazja do spotkań, rozmów, wymiany cennych doświadczeń i co ważniejsze, planowania wspólnych wyjazdów na rozpoczynający się nowy sezon. To również wędrówki między pojazdami, zwiedzanie wnętrz i porównywanie akcesoriów.

Targi Motor Show potrwają do 3 kwietnia.