Single po japońsku - plakat18 marca na deskach Teatru Kina Apollo swoją poznańską premierę będzie miał spektakl Single po japońsku, w reżyserii Olafa Lubaszenki. Komedię w doborowej obsadzie będzie można obejrzeć dwukrotnie, o godzinie 18:00 i 21:00.

Witajcie w korporacji! Słowo „wolność” wydaję się tu nieprzyzwoite, a posiadanie własnego zdania może stać się przyczyną wymówienia, lub przynajmniej nagany. Nie ma tu miejsca na miłość, na sens i celowość działań, czy też na szczęście. Tak wygląda normalne korporacyjne życie – a przynajmniej tak sądzą nasi bohaterowie.

Magda, Nirek, Joanna i Sebastian to członkowie zarządu korporacyjnego giganta, który z trudem walczy o przetrwanie na medialnym rynku. Gdy okazuję się, że firmę po raz kolejny przejmuje inny właściciel – tym razem pochodzący z Japonii – a obowiązującym strojem staję się kimono, w korporacyjnym cesarstwie wybucha bunt. Nasi bohaterowie, zamiast wykazać się rozsądkiem i gasić pożar, dolewają oliwy do ognia – i to w olśniewającym dalekowschodnim stylu.

W spektaklu występują: Anna Mucha, Katarzyna Maciąg, Lesław Żurek i Wojciech Medyński.