plakat_zakopower_2016_poz9 kwietnia w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się koncert zespołu Zakopower i Atom String Quartet, który będzie częścią trasy promującej najnowszy album zespołu – Drugie pół. W czasie koncertu oprócz utworów z najnowszego albumu będzie można również usłyszeć największe przeboje Zakopower.

Płyta Drugie pół powstała z niesłabnącej inspiracji muzyką Podhala, ale oprócz góralskich korzeni wiele w niej odniesień do klasycznych klimatów. Drugie pół to mądre teksty, znakomite, akustyczne brzmienie zespołu, charakterystyczny wokal i charyzmatyczne skrzypce Sebastiana, w których słychać zarówno ludowych wirtuozów, jak i jazzowych mistrzów tego instrumentu. Na scenie odbywa się swoisty dialog góralskiej kapeli i klasycznego kwartetu – wzajemnie przenikanie dwóch muzycznych światów. Ciekawa płyta i wyjątkowo energetyczny koncert.

Zakopower to ujmując skrótowo folkowa „dusza” obleczona rockowym „ciałem”. Z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium pięknie równoważący groźnym pomrukiem gitary, mocnym uderzeniem rockowej sekcji rytmicznej czy jazzowymi dęciakami. Cichym bohaterem tego zespołu jest Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań Zakopower, a twarzą i niepodrabialnym głosem Sebastian Karpiel-Bułecka. Na ten duet nie ma mocnych.

Poznański koncert formacji Zakopower, której towarzyszyć będzie Atom String Quartet rozpocznie się o godzinie 18:00.