Animator logoZakończył się nabór filmów do konkursu 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR \ 2016. Do selekcji trafiło blisko 918 zgłoszeń z 58 państw i 6 kontynentów. Nadesłane filmy pochodzą z takich państw jak: Irak, Iran, Urugwaj, Wenezuela, Tajwan, Peru, Kuba, Liban, Cypr, Boliwia, Bośnia i Hercegowina, czy Macedonia.

Filmy, które zostały zgłoszone do selekcji konkursowej, zrealizowane są w różnorodnych technikach, w tym w animacji rysunkowej, piaskowej, lalkowej, plastelinowej, bezkamerowej, wycinankowej oraz animacji 3D. Komisja selekcyjna w składzie Hanna Margolis, Jerzy Armata i Agnieszka Kozłowska, do końca kwietnia wybierze kilkadziesiąt filmów, które powalczą w lipcu o statuetkę Złotego Pegaza i wygraną w wysokości 45 000 zł.

– Konkurs jest sercem tego festiwalu i daje okazję zapoznać się z bieżącymi trendami w animacji światowej – podkreśla dyrektor artystyczny Marcin Giżycki.

Pokazy konkursowe odbywać się będą w trakcie 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 8-14 lipca. Lista filmów zakwalifikowanych do konkursu zostanie ujawniona na początku maja.