Afromental14 lutego w Akademickim Centrum Kultury Eskulap wystąpi grupa Afromental, która zaprezentuje materiał promujący najświeższy album Mental House. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00.

Afromental to siedmiu pełnych energii i bardzo uzdolnionych facetów. Każdy z nich to wyrazista i nietuzinkowa postać. Zarówno prywatnie, jak i na scenie stanowią bardzo zgraną grupę. Muzyka, którą tworzą to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu, stylistycznie to mieszanka głównie rocka, hip-hopu, rapcore’u. Afromental posiada na swoim koncie występy na najważniejszych scenach i festiwalach w Polsce, liczne nagrody, w tym MTV European Music Award, VIVA Comet, Eska Music Award, Superjedynkę.

W ubiegłym roku Afromental świętował 10-lecie istnienia i uczcił je w najlepszy z możliwych sposobów – wydając nową, dość zaskakującą płytę, a także wyruszając w jubileuszową klubową trasę koncertową X TOUR.

Czwarte dzieło Afromental o dość niepokojącym tytule Mental House, podkreśla niezależny charakter i niepowtarzalny styl muzyczny zespołu. Podczas koncertu poznańska publiczność usłyszy charakterystyczny i towarzyszący temu zespołowi od lat groove i flow z pogranicza hip-hopu i soulu połączony z ciężkimi gitarowymi brzmieniami.

Obecnie zespół pracuje nad wyjątkową niespodzianką dla fanów i zapowiada publikację filmu dokumentalnego opowiadającego historię powstania i 11-letniej działalności.