kafka_schulz_fot.M_Osko_818 grudnia na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu odbędzie się premiera spektaklu Kafka / Schulz: objawienia i herezje. Realizatorami są Tomasz Kajdański – doświadczony choreograf i reżyser, kierujący baletem Teatru Wielkiego w Poznaniu od 2014 roku oraz Krzysztof Cicheński – twórca młodego pokolenia, który podbił już serca operowej publiczności dwiema insceniazacjami na scenie pod Pegazem – Anioł dziwnych przypadków Bruna Coliego i Pagliacci Ruggiera Leoncavalla.

Spragnieni widoku pulsującej, poruszającej się materii – krótkotrwałych objawień istnienia nieuchwytnych tworów – staliśmy się heretykami, którzy nie uznają Prawa, Formy czy Słowa. Uciekając przed terrorem powstrzymującej ruch i uśmiercającej wszelkie płoche istnienia Doskonałości, próbujemy uniknąć zbrodni, której dopuszcza się ludzkość. Przypominamy zapomniane, ożywiamy martwe, poruszamy zatrzymane.

Kafka / Schulz: objawienia i herezje to kameralny spektakl, który zderza mistrzów malowania nastroju. Na scenie wystąpią Natalia Trafankowska, Anna Gumna, Jakub Starzycki.

Premiera spektaklu 18 grudnia o godzinie 19:00 w Sali im. W. Drabowicza.