NastrojeJuż jutro w Poema Cafe przy ul. Langiewicza w Poznaniu zostanie otwarta niecodzienna wystawa, Nastroje. Dana SAGA Tomaszewska, Agnieszka Frąckowiak i Gniewko Tomaszewski zaprezentują swoje prace z zakresu malarstwa, rzeźby i ceramiki użytkowej.

Dana SAGA Tomaszewska jest absolwentką Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu, kierunku Ochrona Prawna Dóbr Kultury oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu Wydział Edukacji Artystycznej. Dyplom artystyczny – Signa populis – znaki ludu pod kierunkiem prof. Kazimierza Raby obroniła w 2011 roku. Dana Saga Tomaszewska jest ceramikiem, rzeźbiarzem, malarzem i pedagogiem sztuki. Należy do Związku Ceramików Polskich, Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy oraz Związku Artystów Pedagogów Ceramiki i Rzeźby.

Agnieszka Frąckowiak to z kolei absolwentka liceum plastycznego oraz Akademii Sztuk Pieknych w Poznaniu. Dyplom realizowała z zakresu design inspirującego w pracowni profesora Rajmunda Hałasa. Od 1993 roku zajmuje się szeroko rozumianym projektowaniem. Realizowane przestrzenie zapełnia światłem, kolorem i wysublimowanym detalem. Swoje projekty tworzy z myślą o ludziach, którzy w powstających klimatach żyją i pracują radośniej patrząc na świat.

Wernisaż wystawy Nastroje rozpocznie się o godzinie 18:30.