Zbrodnia w szkarłacieMorderstwo doskonałe, czyli takie, w którym oprócz ofiary nie ma żadnych śladów, podejrzanych i winnych. Ale czy morderstwem doskonałym można nazwać sytuację, w której jest ofiara, wszyscy są podejrzani, a jednocześnie każdy ma alibi? Do takiej niecodziennej sytuacji dochodzi w Jeziorach pod Poznaniem. Dramatyzmu całej sprawie dodaje fakt, że morderstwa dokonano zaledwie kilka dni przed hucznym i długo wyczekiwanym weselem.

Jan Jezierski, właściciel podupadającego majątku w Jeziorach próbuje odnaleźć, ukryty przed laty, skarb dziadka. Wydaje się, że to jedyna szansa, aby uratować dwór i wyprawić ukochanej córce wesele. Niestety, nikt nie wie, gdzie został schowany majątek będący posagiem dla Heleny. W poszukiwaniach biorą udział wszyscy mieszkańcy dworku w Jeziorach, a także zaproszeni na wesele goście, w tym elegancki i szarmancki ziemianin, Jan Morawski. To właśnie on staje się wybawieniem dla całej rodziny.

Jego zamiłowanie do zagadek, w tym także do tych kryminalnych, pomaga wyciągnąć rodzinę Jezierskich z piętrzących się kłopotów. Zanim to jednak nastąpi, w dworku pod Poznaniem dochodzi do tragedii – ktoś dokonuje brutalnego morderstwa, które potęguje i tak złą sytuację Jezierskich. Kto zabił?

Katarzyna Kwiatkowska, mistrzyni intrygi i dama kryminału retro powraca z kolejną powieścią. Zbrodnia w szkarłacie to lektura tak zajmująca, że trudno się od niej oderwać przed rozwiązaniem zagadki. Wartka i zaskakująca akcja, interesujący bohaterowie, którzy okazują się być pełni tajemnic sprawiają, że Zbrodnia w szkarłacie jest powieścią wyjątkowo atrakcyjną. Szybkie zwroty i kolejne zagadki sprawiają, że czyta się ją jednym tchem. Prowadzenie narracji powoduje, że czytelnik ma wrażenie, jakby był jednym z mieszkańców Jezior, a wszystkie wydarzenia toczyły się na jego oczach. Niepostrzeżenie zaczyna wymykać się z domu, spacerować po ogrodzie i szukać jakichkolwiek śladów mogących rozwiązać zagadkę tajemniczej zbrodni.

I kiedy wydaje się, że wszystko zostaje rozwiązane, a morderca odnaleziony, dochodzi do kolejnej zbrodni. Dramatyzm sytuacji pogłębia fakt, że zabójca działa pod osłoną weselnej uczty odbywającej się tuż obok.

Czy przenikliwy Jan Morawski odnajdzie prawdziwego mordercę? I gdzie schowano skarb dziadka mogący ocalić dwór w Jeziorach?