agf-grafiki600x600-happeningDokładnie za miesiąc Stary Rynek w Poznaniu wypełni się instrumentalistami, którzy wezmą udział w happeningu gitarowym odbywającym się w ostatnią niedzielę sierpnia. Wydarzenie, organizowane w ramach Festiwalu Akademia Gitary, każdego roku gromadzi kilkuset miłośników sześciu strun. Utworem, który zabrzmi w centrum stolicy Wielkopolski będzie wielki przebój Bobby’ego McFerrina Don’t worry, be happy. Tegoroczne wakacje zakończą się w Poznaniu wyjątkowo pozytywnie, słonecznie i radośnie.

Moc energii i dobra zabawa to nieodłączne elementy Happeningu Gitarowego. Inicjatywa, która rozpoczęła się od spontanicznego spotkania uczestników festiwalowego Kursu Mistrzowskiego na schodach poznańskiego Ratusza, urosła do jednego z największych letnich wydarzeń muzycznych. W zeszłym roku cały Stary Rynek  wraz z 300 gitarzystami rozkołysał się w rytm hitu The Pasenger Iggy’ego Popa. Tym razem organizatorzy liczą na znacznie więcej. Do happeningowego grona może dołączyć każdy, niezależnie od wieku i umiejętności – wystarczą dobre chęci.

Happening z utworem Don’t worry, be happy odbędzie się w samo południe 30 sierpnia. Zanim jednak Stary Rynek wypełni się miłośnikami sześciu strun, uczestnicy wydarzenia spotkają się w KontenerART, gdzie 16 i 23 sierpnia odbędą się otwarte warsztaty gitarowe. Tam, wraz ze szkołą muzyczną T.Burton będą trenować tegoroczny utwór happeningowy.

Dodatkową atrakcją tegorocznego happeningu gitarowego będzie udział charyzmatycznego duetu Riffertone. Albert Kokoszewski i Jarek Krużołek, półfinaliści popularnego telewizyjnego talent show, staną na czele gitarzystów zebranych na Starym Rynku i wspólnie z uczestnikami tego wyjątkowego wydarzenia wykonają przebój Bobby’ego McFerrina.